Shoqata humanitare

www.albaniantime.ca

 

Shoqata humanitare qė ndihmojnė tė porsardhurit

 

BLOOR INFORMATION AND LIFE SKILLS CENTRE. Dt 4 Prill 2001

Ofron: Shėrbime falas dhe konfidenciale

Nėpėrmjet telefonit ose duke na vizituar personalisht
Do tė gjeni shėrbime direkte:
Informacione
Rekomandime
Kėshillime
Shėrbime pėr gratė e keqtrajtuara nga burri nė familje
Vėrtetim nga dokumentat origjinale
Mbushje formularėsh

Shėrbimet janė nė:
Shqip, Anglisht, Spanjisht, Bengali, Hindi, Punxhabi dhe Urdu.

OFROJMĖ:
-Pėrdorimin e kompiuterit dhe telefonit pėr tė kėrkuar punė;
-Ndėrhyrje nė rastet e keqtrajtimit tė gruas nė familje;
-Ndihmė pėr strehim nė Toronto duke aplikuar nėpėrmjet zyrės sonė;

Tema edukative pėr komunitetet:
-Punėsimi;
-Familja;
-Rritja e fėmijėve;
-Strehimi;
-Anti-racizmi;
-Shėndeti;
-Rregullat e Emigracionit.

ORĖT E PUNĖS:
-Kėshilla dhe informacione nėpėrmjet telefonit, E Hėnė- E Premte, 9:30- 16:30.
-Vizita (ofrohen pėr ēdo gjuhė)- telefononi pėr tė mėsuar rreth orėve tė caktuara.
-Takime duhet tė lihen nėpėrmjet telefonit nėpėrmjet kėshilltarit/kėshilltares.

Tani ofrojmė edhe vėrtetime fotokopjesh nga dokumenta origjinale!

672 DUPONT ST., UNIT 314; TEL. 416.531.4613; FAX. 416.531.9088;
E-mail: service@bloorinfo.org