Historia e Shqipėtarėve nė Kanada

www.albaniantime.ca

LAJMĖRIM

Jemi duke pergatitur historinė e ardhjes se Shqipėtarėve nė Kanada dhe sapo tė jetė gati do ta vendosim nė kėtė faqe.

Kjo histori pėrfshin informacione rreth shqipėtarėve nė Kanada prej shqipėtarit qė ka shkelur i pari tokėn kanadeze, e deiri te ata qė ende vazhdojnė tė vijnė.

U lutemi tė gjithėve atyre qė kanė informacione rreth shqipėtaret tė parė tė  ardhur nė Kanada ( pamvarėsisht nga provinca ku ata jetojnė) tė na kontaktojnė.

Tel 416- 201-9078

E-mail:
histori@albaniantime.ca