Albanian Time

Burim informacioni pėr shqipėtarėt nė Kanada

Canada

                

 E para Gazetė Shqipėtare nė Kanada - Albanian Time The first Albanian Newspaper in Canada.  

           ALBANIAN TIME 1998 - 2007

 

ALBANIAN TIME - MEMBER OF THE CANADAN ETHNIC PRESS

 MEDIAT SHQIPTARE -  ALBANIAN MEDIA

Hapni Biznesin tuaj
Tel: 1-888-693-8888

 

 INVOLVED IN A CAR ACCIDENT?

KNOW YOUR RIGHTS!

Shqip

English

ACCIDENT CLAIMS ADVISOR
416
- 897 - 6468

 FREE

FALAS

  KOSOVA

Yellow Pages


Filmim Dasmash,etj


LIBRA SHQIP

Kaseta Vidio pėr shitje dhe qera. Filmat dhe humoret
shqiptare nga mė tė fundit
Humor 2003

416-769 8828

 
 

 

 

 

 

 

  Lajme nga jeta e shqipėtarėve nė Kanada 

 

 Barack Obama Presidenti i 44-t i SHBA

"Nėse ka njeri qė ende dyshon se Amerika ėshtė vend ku ēdo gjė ėshtė e mundur, qė ende vret mendjen nėse ėndrra e themeluesve tanė ėshtė gjallė nė epokėn tonė, qė ende vė nė pyetje fuqinė e demokracisė sonė, sonte keni pėrgjigjen."
 Barack Obama
 

  Why Albanians love America
By Peter Lucas The Boston Globe

   The thing to remember about the extraordinary reception the Albanian people awarded President George W. Bush on Sunday was that the outpouring of love was not so much for Bush  -   although he is popular in the tiny Balkan nation  -   but for the country he represents

HOROSKOPI

Ditor

Javor

Mujor

Vjetor

*Ambasada Shqiptare nė Kanada  INFORMACION    

Emra Shqiptar 

 

Nga Shqiptarėt nė Kanada
Aktualitete Avokatė 

Biznesmenė Diskutime
Fėmijėt Forumi
Gruaja Histori
Komunitete Letėrsi & Art
Lajme Mediat
Mjekė Pensionistėt

 

Personalitete Pėrkthyes
Punėsim Rinia
Sport Shkollat Shqipe
Urime Yellow Pages
Ndihmė pėr tė porsardhurit
Nga vendlindja
Kriza ne Maqedoni

Kosova Lindore 
Lajme zyrtare
Ministria e jashtėme e Shqipėrisė
Tirana Live
Mediat shqipėtare
 
Organizatat e Shqipėtarėve nė:
Toronto Ottawa
Kitchiner Montreal
Hamilton Edmonton
London Vancouver
Peterborough
 
Komunitetet e Shqipėtarėve nė Diasporė
SH.B.A Itali

  

Australi Suedi
Gjermani Angli 
Zvicėr Greqi
Ambasadat Shqipėtare
 
Kanadeze
Lajme Sport

Emigracioni Punėsim
Moti Prefiksat
Histori Mediat
Lotto 6/49; Super 7, etj.
 
Kuriozitete - Argėtim - Informacion
Ēat Fjalor

Guzhinė  Horoskopi
Humor Kompiuter
Kalendari ditor Letėrsi
Lojra Lidhje
Mjeksi Muzikė

Programe

Shkencė
Mendimi JUAJ  

Na kontaktoni - Contact us

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 
 
 
 
   
 
   
 
   
 
   
 
 
 
   
 
   
 
     
 
   
 
   
 
   
 
   
 
 
   
 
 
 

 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 

 

 
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  

 

   

 

 

 

Copyright © 1998 - 2007 Albanian Time All Rights Reserved.